Ben Affleck Takes Kids For Disneyland Tour After Rehab From Alcohol


disneyland
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ben Affleck is taking his “best parents” statement pretty seriously and is ready to do anything for it. Now, the latest is that Ben took his kids to Disneyland after his rehab from alcohol.

Some exclusive snaps uploaded on a fan page of Affleck showed him spending some quality time with his children while walking down the streets.

Ben Affleck with daughters Violet and Seraphina 🤗 #benaffleck @benaffleck ❤️ new Photo 21.03.2017 News and Photo dailymail 🍀

A post shared by Ben Affleck (@benaffleckturkey_official) on

Ben affleck and violet school ❤️#benaffleck #bestdad 😚 @benaffleck News and Photo dailymail 🍀23.03.2017

A post shared by Ben Affleck (@benaffleckturkey_official) on

“Alkol bağımlılığı tedavisini tamamladım. Hayatı sonuna kadar yaşamak ve elimden geldiğince iyi bir baba olmak istiyorum. Çocuklarım, ihtiyaçları olduğunda yardım almanın utanacak bir şey olmadığını öğrenecek. Bu yaptığım, yardıma ihtiyacı olan ancak ilk adımı atmaktan korkan herkese güç kaynağı olsun. Ailem ve arkadaşlarımın sevgisinden yana çok şanslıyım. Yapmak istediğimi yaptım.” -ben affleck ❤️ @benaffleck seninle gurur duyuyorum gerçek bir yıldızsın sen tüm içtenliğinle hayranlarına sevenlerine tüm hissettiğim duygularını ve yaşadıklarını yazıp paylaştı.. kibirli ve egolu olmadığını.. olduğun gibi iyi ve içten bir insan olduğunu zaten biliyorduk.. bu paylaşımınla ne kadar yürekli iyi niyetli olduğunu bir kere daha görmüş olduk.. sen gerçek bir kahraman , süper bir baba , iyi bir actor , iyi bir yazar , iyi bir yönetmen ve mükemmel bir kalbi olan koca yürekli insansın. Seni çok seviyoruz 🙏🏻 💙🙌🏻 #benaffleck 😘 News and Photo dailymail 🍀

A post shared by Ben Affleck (@benaffleckturkey_official) on

Ben is trying to spend as much quality time with his children as he can and is not leaving any loopholes in terms of his relationship with the kids.

Related :  This Is The Big Change Ben Affleck Wants For The Batman Movie

It seems like he is willing to do everything he could for his kids in order to make them feel the happiest, and Disneyland is every kids dreamland. Although, rumors are that his relationship with Jen is fine now after the so-called conflict.

[Source: HindustanTime]
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Written by Jinu Saroha

Jinu Saroha

Writing is his passion. He is currently writing his first novel and in the meantime he is writing for us in News category, Mind Bending Theories, and Entertainment section. He is a really skillful author who gives his own touch while writing which makes it even more interesting.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…